Články

Daňové priznanie tento rok odložil koronavírus. Čo sa pre podnikateľov mení?

Koronavírus sa dotýka všetkých ľudí a ekonomiky na celom svete. Momentálne naň z ekonomického pohľadu najviac doplácajú podnikatelia, ktorí boli nútení zatvoriť svoje prevádzky alebo prerušiť svoju podnikateľskú činnosť z dôvodu bezpečnosti a zníženia rizika nákazy. Aké pravidlá ich čakajú?

Celý článok

Ako ovplyvní koronavírus vaše financie?

Od konca minulého roka sa vo svete skloňuje výraz koronavírus, spôsobujúci ochorenie COVID-19, ktorý aktuálne predstavuje hrozbu snáď v každej oblasti. Ak ste sa kvôli návratu z rizikovej oblasti dostali do 14 dňovej karantény či vaše dieťa zostalo doma a tým pádom musíte zostať doma aj vy, určite sa obávate, ako to bude s vašimi financiami.

Celý článok

Požičiavate si financie? Zvoľte si správny produkt!

Slováci žijú na dlh. Toto slovné spojenie sa skloňuje v poslednej dobe čoraz častejšie a Národná banka Slovenska podľa neho pravidelne sprísňuje podmienky hypoték. V súčasnej dobe je však takmer nemožné zariadiť si vlastné bývanie bez hypotéky a dostupnosť úverov či pôžičiek na čokoľvek je veľmi priaznivá.

Celý článok

Poistenie právnej ochrany - 6 príkladov z praxe

Viete, že priemerne má každý Slovák uzatvorených 20 zmlúv s inštitúciami, ktoré majú právne oddelenia, pripravujú návrhy zmlúv.

Máme, alebo si uzatvárame zmluvy s mobilnými operátormi, s dodávateľom elektriny, plynu, vody.

Keď si vyberáme dovolenku v cestovnej kancelárii tiež podpisujeme zmluvu aj pri nákupe spotrebného tovaru tiež vstupujeme do právneho vzťahu.

A dajte si ruku na srdce, pri podpise ktorých zmlúv Ste si ich prekonzultovali s právnikom Vy ?

A koľko Vás stála taká konzultácia  ? Zvyčajne je to 100 € - 150 €.

Dá sa za tejto situácie, v prípade keď sa cítite poškodení, byť rovnocenným partnerom veľkým spoločnostiam ?

A viete ako treba postupovať  keď

  Vás idú prepustiť zo zamestnania ?

  hotel nezodpovedá tomu čo Vám sľubovali pri zakúpení zájazdu ?

  Ste vodič vozidla a zastaví Vám polícia s otázkou viete aké priestupku Ste sa dopustili ?

  Vás vytopili susedia nemajú poistenie zodpovednosti ?

  sa zrazíte s niekým na lyžovačke v Alpách ?

  Ste si zakúpili nábytok v dielcoch, ktorý Ste sa pokúsili poskladať  a nejde to ?

  ho chcete reklamovať – čo Ste zmontovali máte rozmontovať, alebo ho doviesť v stave do akého Ste ho zmontovali ?

 

Na všetky tieto otázky môžete dostať odpoveď po telefóne od erudovaného právnika.

A nie len to. Chcete komunikovať emailom alebo osobne ?

Páčilo by sa Vám, aby Ste na základe zaslaných zmlúv emailom dostali radu ako postupovať ?

Páčilo by sa Vám  ak v prípade, že protistrana nechce uznať reklamácii, resp. náhradu škody – keby právnik napísal protistrane a zjednal dohodu ?

Prípadne aby zabezpečil podanie žaloby a Vy by Ste nemuseli platiť ani za jej trovy, ktoré sú 6 % z ceny požadovanej náhrady.

Páčilo by sa Vám ak v prípade, že sa Váš spor dostane až na súdne pojednávanie, že by Ste sa  Vy mohli rozhodnúť pre vlastného advokáta, resp. že sa necháte zastupovať advokátom, ktorý Vám bude vybraný a motivovaný vyhrať spor, aby dostal odmenu. A v oboch prípadoch náklady na advokáta a súdne poplatky neplatíte Vy?

Všetko toto je možné, ak si uzatvoríte poistenie právnej ochrany – ktorého filozofiou je podporovať poistenú osobu pri presadzovaní jej práv a prebrať finančnú záťaž s tým spojenú.

Prikladám 6 príkladov z praxe

pribeh_c._1 pribeh_c._2 pribeh_c._3 pribeh_c._4 pribeh_c._5 pribeh_c._6 

V prípade akýchkoľvek otázok ma kedykoľvek kontaktujte.

Celý článok

Oplatí sa byť v roku 2020 živnostníkom?

Mesačné poplatky, ktoré musia platiť samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) alebo živnostníci, sa každoročne menia. Aké zmeny čakajú živnostníkov tento rok? Oplatí sa vôbec byť živnostníkom?

Celý článok

Mladomanželské pôžičky prešli zmenou. Budú výhodnejšie?

Od 1. januára 2020 je v platnosti novela zákona, ktorá mení podmienky mladomanželskej pôžičky, o ktoré bol minulý rok nižší záujem, ako sa očakávalo. Budú teraz výhodnejšie?

Celý článok

Stráca stavebné sporenie svoju atraktivitu? Toto sú najväčšie zmeny, ktoré nás tento rok čakajú

Stavebné sporenie získalo úplne novú podobu, čo bolo dôsledkom toho, že za celé obdobie jeho vývoja sa nič podstatné nemenilo a produkt sa stával zastaraným. Práve počas minulého roka boli navrhnuté a schválené najväčšie zmeny od jeho samotného vzniku. Spĺňate stále podmienky na získanie štátnej prémie? Bude stavebné sporenie pre sporiteľov naďalej atraktívne?

Celý článok

V novom roku budeme bohatší!

Od 1. januára nás čaká množstvo zmien, či už v oblasti hypoték, sporenia alebo daní a platenia odvodov. Veľa zmien je pozitívnych, čo znamená, že by sme sa predsa len mohli mať lepšie. Poďme sa však pozrieť na zmeny, vďaka ktorým budeme v roku 2020 o čosi bohatší.

Celý článok

Bankujete cez mobil?

Slovensko je v oblasti platieb cez internet či prostredníctvom smartfónov a smart hodiniek jednou z popredných a najviac inovatívných krajín v strednej Európe. Pred tromi rokmi internet banking využívali maximálne dve tretiny Slovákov. V súčasnosti využíva internet banking a mobile banking až 78 % Slovákov, čo je naozaj pomerne vysoké číslo.

Celý článok

Získať úver bude od januára opäť ťažšie. Aké sú nové podmienky?

Extrémne rýchle zadlžovanie Slovákov prispelo k tomu, že získať úver bude od nového roka opäť o čosi zložitejšie pre žiadateľov o akýkoľvek úver. Regulácia zo strany Národnej banky Slovenska by tak mala pomôcť spomaliť tempo nafukovania realitnej bubliny drahých nehnuteľností a znížiť zadlžovanie Slovákov.

Celý článok