Články

Inflácia rastie, čakajú nás problémy?

S pandémiou koronavírusu bojuje už hodnú chvíľu celý svet, no teraz sa začína aj boj s infláciou. Vysoká inflácia je v súčasnosti celosvetovým fenoménom, ktorý má rastúcu tendenciu. Kým v Spojených štátoch začali ceny stúpať už na jar, tento trend sa postupne dostal aj do Európy, jednotlivé krajiny však majú rôzne úrovne inflácie. V Európskej únii dosiahla inflácia v auguste medziročnú mieru 3,2%, čo je nárast oproti mesiacu júl až o 0,7%. Hoci Európska centrálna banka zatiaľ nevydáva žiadne upozornenia, problém môže prísť na úrovni eurozóny, keďže tá podlieha jednotnej menovej politike. Takejto vysokej inflácii sme čelili naposledy pred približne 10 rokmi.

Celý článok

Klienti Allianzu vybavia všetko cez nový osobný online účet

Tlačová správa – Klienti Allianzu vybavia všetko cez nový osobný online účet

 
  • Môj Allianz je jednoduchší, prehľadnejší, intuitívnejší a jeho zriadenie trvá pár minút
  • V portáli Môj Allianz sú všetky poistné zmluvy, poistné udalosti aj informácie o platbách na jednom mieste
  • Stále pribúdajú nové funkcionality

Detailný prehľad všetkých poistných zmlúv, platieb, poistných udalostí aj upozornenia na nezaplatené poistné. Ďalej možnosť aktualizovať si svoje kontaktné údaje, udeliť súhlasy s elektronickou komunikáciou, dohodnúť si telefonickú konzultáciu, kúpiť nové poistenie či nahlásiť a sledovať poistnú udalosť. Toto všetko na jednom mieste ponúka nový klientsky portál Môj Allianz, ktorý Allianz – Slovenská poisťovňa spustila v lete pre svojich klientov.

Jednoduchšia forma komunikácie

Zákaznícky portál mali klienti Allianzu možnosť využívať už od roku 2017. Ten teraz nahradil nový, oveľa prehľadnejší a užívateľsky príjemnejší portál Môj Allianz. „Chceli sme prepojiť viaceré riešenia, rozšíriť možnosti a vytvoriť jedno centrálne digitálne miesto pre klienta, ktoré by mu naplno umožňovalo využívať potenciál online klientskej zóny,“ vysvetľuje riaditeľ odboru organizačného riadenia Allianz Milan Belica. Nový klientsky portál vznikal ako odpoveď na potreby a očakávania klientov, a to nielen na Slovensku, ale aj v ďalších krajinách, kde spoločnosť Allianz pôsobí. Do testovania pilotnej verzie portálu boli zapojení aj zamestnanci poisťovne, aby pomohli doladiť posledné detaily pred jeho uvedením.


Komunikácia s poisťovňou z domova

Nové konto Môj Allianz je veľmi intuitívne a jednoduché, klient si ho môže vytvoriť sám už za pár minút online na www.allianz.sk. Všetky údaje klienta sú zabezpečené vysokými bezpečnostnými štandardmi. Po prihlásení sa do konta získa detailný prehľad o všetkých poistných zmluvách, vie si skontrolovať stav zaplatenosti a prostredníctvom platobnej brány uhradiť poistné. Cez konto môže nahlásiť poistnú udalosť, skontrolovať riešenie svojej škody a pozrieť si aj uzavreté škody s kompletnou dokumentáciou. Nová verzia portálu okrem toho umožňuje klientovi udržiavať svoje údaje v profile a ponúkne mu poistenia s personalizovanou zľavou špeciálne pre neho. Samozrejmosťou je, že webová aplikácia je plne responzívna. To znamená, že klient má všetky spomenuté služby dostupné vo svojom mobilnom zariadení, a to bez nutnosti inštalácie ďalšej aplikácie. Keďže klienti Allianzu sú zvyknutí na najvyšší štandard, poisťovňa už teraz pracuje na nových funkcionalitách, ktoré do portálu čoskoro pribudnú.

Klienti Allianzu, ktorí ešte online konto Môj Allianz nevyužívajú, majú teraz jedinečnú príležitosť. Ak si ho aktivujú do 29. októbra, automaticky budú zaradení do súťaže o nákupné poukážky a mobilné telefóny. Pre zapojenie sa do súťaže kliknite na https://www.allianzsp.sk/sk_SK/sutaz-moj-allianz.html.

Celý článok

Predali ste auto a chcete vrátiť peniaze za povinné zmluvné poistenie? Takto treba postupovať

Pokiaľ predávate alebo sa rozhodnete darovať automobil, naskytuje sa otázka ohľadom zrušenia povinného zmluvného poistenia, čo je na Slovensku najčastejší dôvod na jeho ukončenie. Výpoveď poistnej zmluvy musí vyriešiť pôvodný majiteľ automobilu, pričom novú zmluvu na PZP už rieši nový majiteľ. PZP je možné zrušiť len z dôvodu predaja alebo prepisu držiteľa motorového vozidla.

Celý článok

Úver zadarmo? Všetko závisí od veriteľa

Skúmanie bonity je pre získanie úveru takmer bežná praktika, ktorú poznajú hlavne veritelia. Pokiaľ veriteľ uzatvára zmluvu o spotrebiteľskom úvere, mal by posúdiť schopnosť klienta splácať dohodnutú dlžnú sumu. Schopnosť splácať znamená, že klientovi po odpočítaní všetkých poplatkov zostane dostatok financií na komfortný život a prednastavené splátky úveru.

Celý článok

Od januára sa opäť menia podmienky vyplácania finančnej pomoci. Na Slovensko prichádza kurzarbeit

Počas pandemickej situácie dostávajú slovenskí podnikatelia od štátu finančnú injekciu v podobe balíkov Prvej pomoci, Prvej pomoci+ a Prvej pomoci++. Do konca tohto roka by sme mali fungovať na tomto princípe, no od januára nás čaká zmena v podobe kurzarbeitu, ktorý by mal pomôcť podnikateľom zachovať pracovné miesta v prípade ekonomickej krízy alebo zhoršenej ekonomickej situácie.

Celý článok

Od septembra čakajú podnikateľov ďalšie zmeny. Dostanú Prvú pomoc od štátu?

Od septembra prichádzajú ďalšie zmeny pre firmy a podnikateľov. Upravenie podmienok vyplácania príspevkov prvej pomoci príde už čoskoro. Prvá pomoc sa bude vyplácať za mesiac júl 2021 bez akýchkoľvek zmien, no za august už prvá pomoc vyplatená nebude.

Celý článok

Pracujete v zahraničí? Po novom vybavíte takmer všetko elektronicky

Pokiaľ pôsobíte v zahraničí, máte tam prácu alebo podnikanie, návštevy Slovenska sa okrem stretnutia s rodinou väčšinou nezaobídu bez návštevy nejakých úradov či lekárov. Sociálna poisťovňa to po novom trochu uľahčí a vybavovanie byrokratických záležitostí sa dostane do elektronickej formy.

Celý článok

Myslíte pri poistení aj na dieťa?

Poistenie patrí pre mnohých k takmer povinnej výbave a čoraz viac ľudí v súčasnosti uzatvára životné poistenie. Myslíte však pri poistení aj na vaše dieťa? Väčšina detských úrazov sa stáva práve počas letných mesiacov a práve preto by ste mali myslieť na ich krytie. Medzi najčastejšie detské úrazy patria zlomeniny, vyvrtnutia či pomliaždeniny. Pravdou je, že väčšina týchto úrazov sa stáva pri športovaní, hrách či bežnej činnosti ako pády zo schodov, nábytku a podobne.

Celý článok

Získať hypotéku bude od júla opäť ťažšie. Môže za to životné minimum

S nástupom júla prichádzajú aj novinky v oblasti hypoték. Od 1. júla 2021 dochádza k zvýšeniu životného minima a tým pádom už nemusí byť získanie hypotéky také jednoduché. Po novom tak výška životného minima bude 218,06 eur mesačne a zvyšuje sa aj životné minimum pre ďalšiu spoločne posudzovanú plnoletú fyzickú osobu, ktorého výška bude po novom 152,12 eur mesačne. Životné minimum v prípade neplnoletého dieťaťa sa zvyšuje na 99,56 eur mesačne. Zmeny výšky životného minima platia jeden rok, čiže do 30. júna 2022.

Celý článok

Odvody môžete splatiť až v roku 2023. Čo všetko potrebujete vedieť?

Situácia ohľadom koronavírusu je v súčasnosti miernejšia, no dve vlny, ktoré nás zasiahli, skomplikovali mnohým podnikateľom finančnú situáciu. Keďže mnohí zostali bez príjmu, platenie sociálnych odvodov bolo prakticky nemožné. Štát sa rozhodol pre pomoc podnikateľom v podobe odkladu splátok sociálnych odvodov pre podnikateľov už minulý rok a pokračovať v tom plánuje aj tento rok. Pokiaľ ste splátky odkladali už minulý rok, je možný opätovný posun termínov. V praxi to znamená, že odvody za najviac postihnuté mesiace musíte zaplatiť do určitých termínov. Pokiaľ ste predložili čestné vyhlásenie k odkladu a poklesu tržieb, splatnosť odvodov vám bude preložená automaticky bez potreby ďalšej byrokracie.

Celý článok